Czym się różni szczoteczka soniczna od elektrycznej?

Szczoteczki do zębów przeszły długą drogę przez ostatnie kilkadziesiąt lat, jednak wcale nie ułatwiło to wyboru, jakiego musi dokonać konsument. Choć elektryczna i soniczna szczoteczka na pierwszy rzut oka mogą wydawać się tym samym, w rzeczywistości jest między nimi wiele różnic. Przekonaj się, jakich!

Jeżeli nie posiadasz jeszcze szczoteczki sonicznej, koniecznie sprawdź nasz ranking, który zawiera polecane modele zarówno przez klientów jak i specjalistów.

Prędkość szczotkowania

Główka zwykłej szczoteczki elektrycznej obraca się od 2500 do 7500 razy na minutę. To znacznie więcej niż ręczna szczoteczka, która w ciągu 60 sekund może wykonać jedynie kilkaset pociągnięć. Jednak liczby te nadal są niczym w porównaniu do urządzenia sonicznego, które obraca się z prędkością około 30 000 ruchów na minutę.

Ponieważ na każdą sesję szczotkowania zębów powinno się przeznaczyć około 2 minut, szczoteczka soniczna może skutecznie usunąć płytkę nazębną i wszelkie zanieczyszczenia.

Skuteczność mycia

Główka urządzenia sonicznego porusza się znacznie szybciej niż jakikolwiek inny rodzaj szczoteczki do zębów. Pozwala to na mieszanie w jamie ustnej płynów takich jak ślina, pasta do zębów i woda. Gdy tak się dzieje, szczoteczka zamienia te substancje we wtórne środki czyszczące, zapewniając w ten sposób czyste, zdrowe zęby i dziąsła.

Dzięki temu mycie zębów obejmuje też niewielkie szczeliny, do których nie ma dostępu zwykła szczoteczka – elektryczna lub ręczna. Umożliwia również czyszczenie przestrzeni między zębami i poniżej linii dziąseł.

szczoteczka soniczna a elektryczna

Łatwość użytkowania

W zależności od tego, czego szukasz, oba typy urządzeń są bardzo łatwe w użyciu! Elektryczne szczoteczki do zębów mają proste sterowanie, akumulator i łatwo nimi manewrować. Ponadto wiele elektrycznych modeli wykorzystuje dwuminutowego timer, aby upewnić się, że szczotkujesz zęby przez zalecany czas.

Szczoteczki soniczne również mają na celu poprawę wygody, ale w nieco inny sposób. Po pierwsze, czyszczenie zębów za jej pomocą nie wymaga wykonywania wielu ruchów. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Zastanawiasz się, jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Każde urządzenie ma swoje wady i zalety, ale to właśnie nowoczesne modele soniczne mają najwięcej użytecznych funkcji.

Kamil

Kamil

Świeżo upieczony stomatolog z Opola. Prywatnie fan muzyki elektronicznej i wspinaczek górskich. W wolnym czasie czytam książki, gram na gitarze oraz publikuje wpisy na tym portalu.

Podziel się z nami swoim komentarzem

Dodaj Odpowiedź

Ranking szczoteczek sonicznych
Logo
Enable registration in settings - general