Irygatory stomatologiczne do zębów

Irygator dentystyczny to urządzenie służące do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Jest to wygodna alternatywa dla osób nie lubiących nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych czy wykałaczek. Stanowi uzupełnienie higieny jamy ustnej, gdyż jak wiadomo samo szczotkowanie nie jest jest w stanie dokładnie wyczyścić przestrzeni miedzyzebowych. Dla wygody i komfortu użytkowników dostępne są stacjonarne jak i akumulatorowe irygatory.

  • Irygator do zębówIrygatory stomatologiczne stacjonarne jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do użytku domowego. Ich zalety to: większe gabaryty, duży pojemnik na płyn, przeważnie występuje większe ciśnienie. Godnym polecenia jest model Waterpik WP-100.
  • Irygatory bezprzewodowe to przenośne irygatory doskonale nadające się dla osób które dużo podróżują. Ze względu na niewielka wagę jak i rozmiary oraz fakt że zasilane są bateriami lub poprzez wbudowany akumulator świetnie sprawdzają się w podróży. Jedynym minusem przy tego typu irygatorach jest mały pojemnik na płyn. Na szczególna uwagę zasługują irygatory firmy Panasonic np. Panasonic EW 1411.

Są doskonałym uzupełnieniem higieny jamy ustnej, zwłaszcza dla osób z: aparatami ortodontycznymi, mostami i koronami protetycznymi, implantami, kieszeniami dziąsłowymi oraz paradontozą.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl