Jak myć zęby szczoteczką soniczną? – Kompleksowy poradnik

Higiena jamy ustnej jest ważna dla ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Dobrym pomysłem jest mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie. Soniczne szczoteczki do zębów zostały zaprojektowane z myślą o osobach z wrażliwymi zębami i dziąsłami, ale mają też wiele innych zalet.

Szczoteczki soniczne wykorzystują inną technologię niż zwykłe szczoteczki do zębów. Działają wykorzystując wibracje o wysokiej częstotliwości do czyszczenia zębów i usuwania płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc, do których nie docierają zwykłe szczoteczki do zębów.

Jeżeli nie wybrałeś jeszcze swojej szczoteczki koniecznie zobacz nasz ranking szczoteczek sonicznych. Na pewno pomoże Ci on wybrać odpowiedni model.

Soniczna szczoteczka do zębów może być używana nie tylko do czyszczenia zębów. Może być również używany jako irygator jamy ustnej, urządzenie do czyszczenia języka, a nawet masażer na obolałe mięśnie jamy ustnej lub okolicy żuchwy.

szczoteczka soniczna jak uzywac

Myj zęby rano i wieczorem

Zęby to najciężej pracujące części ciała w naszym ciele. Nieustannie walczą z gromadzeniem się płytki nazębnej i rozwojem bakterii, aby chronić nasze usta przed bakteriami chorobotwórczymi. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że codziennie prawidłowo myjesz zęby wodą, aby pozostały zdrowe i silne.

Istnieje wiele sposobów zapobiegania próchnicy, gromadzeniu się płytki nazębnej, próchnicy, chorobom dziąseł, chorobom przyzębia i innym problemom stomatologicznym, takim jak ból gardła lub bóle głowy, które mogą wystąpić z powodu złej higieny jamy ustnej.

Myj zęby wieczorem po jedzeniu lub piciu czegokolwiek, co mogłoby je poplamić; – Szczotkuj zęby rano przed śniadaniem, aby na zębach nie pozostały resztki jedzenia ani napojów – Codziennie czyść przestrzeń między zębami nicią dentystyczną.

Mycie zębów szczoteczką soniczną – Krok po kroku

Oto właściwy sposób mycia zębów szczoteczką soniczną. Wszystkie te kroki zamieściliśmy poniżej:

  1. Zanurz główkę szczoteczki w wodzie, aby ułatwić rozprowadzanie pasty do zębów.
  2. Do szczoteczki sonicznej polecam stosować niewielką ilość pasty do zębów. Zapewni to lepsze, czyste, zdrowe usta.. Eksperci zalecają nakładanie pasek mniej więcej wielkości grochu.
  3. Zbliż główkę szczoteczki do zębów i delikatnie ją dociśnij. Mocne naciskanie nie jest konieczne.
  4. Aby włączyć szczoteczkę soniczną, najpierw znajdź przycisk zasilania. Najczęściej znajduje się na obudowie urządzenia.
  5. Myj zęby z boku, delikatnie przesuwając główkę szczoteczki pod kątem 45 stopni.
  6. Następnie po prostu wypłucz usta do czysta i usuń resztki za pomocą wody.
  7. Wyłącz szczoteczkę soniczną i umyj pod strumieniem wody.

Kamil

Kamil

Świeżo upieczony stomatolog z Opola. Prywatnie fan muzyki elektronicznej i wspinaczek górskich. W wolnym czasie czytam książki, gram na gitarze oraz publikuje wpisy na tym portalu.

Podziel się z nami swoim komentarzem

Dodaj Odpowiedź

Ranking szczoteczek sonicznych
Logo
Enable registration in settings - general