Jak powstaje płytka nazębna?

Płytka nazębna to lepka substancja, która gromadzi się na zębach i może prowadzić do próchnicy. Istnieje wiele sposobów zapobiegania gromadzeniu się płytki nazębnej na zębach. Niektóre z tych metod są w domu, podczas gdy inne wymagają pomocy dentysty.

Płytce nazębnej można zapobiegać, stosując odpowiednią higienę jamy ustnej. Obejmuje to mycie zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty pastą z fluorem oraz nitkowanie raz dziennie. Osoba powinna również pić wystarczającą ilość wody, aby utrzymać nawodnienie i unikać słodkich napojów lub przekąsek między posiłkami.

Płytka nazębna powoduje próchnicę i choroby dziąseł, przylegając do powierzchni zęba. Bakterie w płytce nazębnej wytwarzają kwas, który może powodować próchnicę zębów i choroby dziąseł.

uśmiech

Zadbaj o swoje zęby teraz, aby były zdrowe przez całe życie

Opieka stomatologiczna to proces trwający całe życie, który rozpoczyna się od momentu narodzin. I to się nie kończy, gdy masz pierwszy ząb. Dlatego warto dbać o swoje zęby, by cieszyć się nimi przez całe życie. W tym pomogą Ci artykuły zgromadzone na naszym portalu.

Kamil

Kamil

Świeżo upieczony stomatolog z Opola. Prywatnie fan muzyki elektronicznej i wspinaczek górskich. W wolnym czasie czytam książki, gram na gitarze oraz publikuje wpisy na tym portalu.

Podziel się z nami swoim komentarzem

Dodaj Odpowiedź

Ranking szczoteczek sonicznych
Logo
Enable registration in settings - general